Teras Kapama

Teras kapama sistemleri, şehir hayatında yaşayanlar için, dış dünyaya açılan ekstra alanlara sahip olmak oldukça önemlidir. Teras kapama çalışmaları ise, kötü hava koşullarından etkilenmeden; dış dünyanın keyfini sürebilmenize olanak tanımaktadır. Beklentilere ve taleplere en uygun şekilde tasarlanabilen bu sistemler, her mevsim yaşanabilir teraslara sahip olmayı sağlamaktadır.

 Teras Kapama Avantajları Nelerdir?

Mevsim değişikliklerine karşı, en etkili ve başarılı sonucu veren sistemler; modern tasarımlarıyla, yapılara estetik bir görünüm kazandırır. Camların sol ve sağ yönlere hareket ettirilebildiği kapama sistemleri, son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca, çok az yer kaplar ve de dış etkenlere karşı üstün dayanıklılık gösterir. Bununla birlikte, kapama sistemleri; uzun ömürlü bir kullanım olanağı da sunmaktadır.

Isı ve ışık akışının en uygun seviyelerde olmasını sağlayan dayanıklı ürünler, dış etkenlere karşı terasınızı korumaktadır. Her mevsim, rahatça kullanım olanağı sunar ve yağmur, kar gibi doğa olaylarından etkilenmemenizi sağlar.

Birçok farklı alternatifi bir arada sunan sistemlerde, dilediğiniz her rengi seçebilme özgürlüğüne sahipsinizdir. Kullanılan profiller, paslanmaz özelliklere sahiptir ve de hava şartlarından hiçbir şekilde etkilenmeden, sorunsuz kullanılmaktadır.

Teras kapama sistemleri, soğuk havalardan etkilenme oranınızı minimum seviyeye düşürür. Böylelikle, enerji tasarrufu yapabilmenizi de sağlamaktadır. Sistemin sunmuş olduğu başka bir avantaj ise, hırsızlık olaylarına karşı da sizleri koruyor olmasıdır.

 Teras Kapama Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Farklı tekniklere göre gerçekleştirilmekte olan kapama sistemlerinde, uygulama öncesi; uzmanlar, terasın ölçümünü yapar. Ardından, buna uygun bir proje gerçekleştirebilmektedir. Dış şartlara uygun malzemeler kullanılarak, sistem tasarlanır ve de gerekli olan tüm statik hesaplamalar yapılır. Sistem, teknik özellikleriyle; sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunmaktadır.

A​çılır kapanır sistemler, manuel veya motorlu olarak tercih edilebilmektedir. Hava şartlarına en ideal malzeme seçilerek, sistem kurulabilmektedir. Taşıyıcı sistemleri, doğal malzemelerden imal edilir. Tente malzemeleri, su geçirmez ve UV’ye karşı dayanıklı malzemelerden üretilir. Motorlu sistemlerde; açık alan hesapları yapılarak, en uygun motor gücü kullanılmaktadır.

Teras ya da bahçe katlarında uygulanabilen kapama sistemleri, her mevsimi en konforlu biçimde geçirme fırsatı sunmaktadır. Teraslar için kapama sistemlerinde, kullanıcı taleplerine en uygun renkler ve tasarımlar; başarılı bir şekilde, alanlara uygulanmaktadır.

Teras Kapama sistemleri, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır. Maliyetleri de, alanın büyüklüğüne ve teknik özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Tercih edeceğiniz sistemin, bakımlarını da düzenli olarak yaptırarak; uzun yıllar boyunca hayal ettiğiniz alanlara sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. Ürün özellikleri ve fiyatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çeşitlerimiz